Cosel USA, Inc. LDA75F-5-RY
Part No.:
LDA75F-5-RY
Datasheet:
LDA75F-5-RY.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 75W
Shipping
LDA75F-5-RY Specifications
Series:
LDA (75W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output 1:
15 A
Power (Watts):
75W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension:
8.74" L x 2.17" W x 1.26" H (222.0mm x 55.0mm x 32.0mm)