Cosel USA, Inc. LDA75F-24-SNY
Part No.:
LDA75F-24-SNY
Datasheet:
LDA75F-24-SNY.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 77W
Shipping
LDA75F-24-SNY Specifications
Series:
LDA (75W)
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
3.2 A
Power (Watts):
77W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
9.92" L x 2.56" W x 1.65" H (252.0mm x 65.0mm x 42.0mm)