Cosel USA, Inc. LDA75F-18
Part No.:
LDA75F-18
Datasheet:
LDA75F-18.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 18V 76W
Shipping
LDA75F-18 Specifications
Series:
LDA (75W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
18V
Current - Output 1:
4.2 A
Power (Watts):
76W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
8.74" L x 2.17" W x 1.26" H (222.0mm x 55.0mm x 32.0mm)