Cosel USA, Inc. LDA75F-15-SNCY
Part No.:
LDA75F-15-SNCY
Datasheet:
LDA75F-15-SNCY.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 75W
Shipping
LDA75F-15-SNCY Specifications
Series:
LDA (75W)
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
5 A
Power (Watts):
75W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
9.92" L x 2.56" W x 1.65" H (252.0mm x 65.0mm x 42.0mm)