Cosel USA, Inc. LDA75F-12
Part No.:
LDA75F-12
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
LDA75F-12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 76W
Shipping
LDA75F-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
LDA (75W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
6.3 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
76W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.74" L x 2.17" W x 1.26" H (222.0mm x 55.0mm x 32.0mm)