Cosel USA, Inc. LDA50F-24-C
Part No.:
LDA50F-24-C
Datasheet:
LDA50F-24-C.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 50W
Shipping
LDA50F-24-C Specifications
Series:
LDA (50W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
2.1 A
Power (Watts):
50W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.68" L x 2.17" W x 1.02" H (195.0mm x 55.0mm x 26.0mm)