Cosel USA, Inc. LDA30F-24-SNCY
Part No.:
LDA30F-24-SNCY
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
LDA30F-24-SNCY.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 31W
Shipping
LDA30F-24-SNCY Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
LDA (30W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
1.3 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
31W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.42" L x 2.56" W x 1.42" H (163.0mm x 65.0mm x 36.0mm)