Cosel USA, Inc. LDA30F-24-S
Part No.:
LDA30F-24-S
Datasheet:
LDA30F-24-S.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 31W
Shipping
LDA30F-24-S Specifications
Series:
LDA (30W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
1.3 A
Power (Watts):
31W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
5.24" L x 2.17" W x 1.02" H (133.0mm x 55.0mm x 26.0mm)