Cosel USA, Inc. LDA30F-15-SNG
Part No.:
LDA30F-15-SNG
Datasheet:
LDA30F-15-SNG.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 30W
Shipping
LDA30F-15-SNG Specifications
Series:
LDA (30W)
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
2 A
Power (Watts):
30W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
6.42" L x 2.56" W x 1.42" H (163.0mm x 65.0mm x 36.0mm)