Cosel USA, Inc. LDA300W-48-ST
Part No.:
LDA300W-48-ST
Datasheet:
LDA300W-48-ST.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 302W
Shipping
LDA300W-48-ST Specifications
Series:
LDA (300W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
6.3 A
Power (Watts):
302W
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
10.04" L x 4.25" W x 1.85" H (255.0mm x 108.0mm x 47.0mm)