Cosel USA, Inc. LDA300W-30
Part No.:
LDA300W-30
Datasheet:
LDA300W-30.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 30V 300W
Shipping
LDA300W-30 Specifications
Series:
LDA (300W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
30V
Current - Output 1:
10 A
Power (Watts):
300W
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
10.04" L x 4.25" W x 1.85" H (255.0mm x 108.0mm x 47.0mm)