Cosel USA, Inc. LDA15F-5-S
Part No.:
LDA15F-5-S
Datasheet:
LDA15F-5-S.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 15W
Shipping
LDA15F-5-S Specifications
Series:
LDA (15W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output 1:
3 A
Power (Watts):
15W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
4.92" L x 1.97" W x 0.83" H (125.0mm x 50.0mm x 21.0mm)