Cosel USA, Inc. LDA15F-24-SNC
Part No.:
LDA15F-24-SNC
Datasheet:
LDA15F-24-SNC.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 17W
Shipping
LDA15F-24-SNC Specifications
Series:
LDA (15W)
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
700 mA
Power (Watts):
17W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
5.71" L x 2.24" W x 1.26" H (145.0mm x 57.0mm x 32.0mm)