Cosel USA, Inc. LDA150W-5-SN
Part No.:
LDA150W-5-SN
Datasheet:
LDA150W-5-SN.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 150W
Shipping
LDA150W-5-SN Specifications
Series:
LDA (150W)
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output 1:
30 A
Power (Watts):
150W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
9.92" L x 3.35" W x 1.85" H (252.0mm x 85.0mm x 47.0mm)