Cosel USA, Inc. LDA150W-24-S
Part No.:
LDA150W-24-S
Datasheet:
LDA150W-24-S.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 151W
Shipping
LDA150W-24-S Specifications
Series:
LDA (150W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
6.3 A
Power (Watts):
151W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
8.74" L x 2.95" W x 1.46" H (222.0mm x 75.0mm x 37.0mm)