Cosel USA, Inc. LDA10F-5-CY
Part No.:
LDA10F-5-CY
Datasheet:
LDA10F-5-CY.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 10W
Shipping
LDA10F-5-CY Specifications
Series:
LDA (10W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output 1:
2 A
Power (Watts):
10W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
4.13" L x 1.97" W x 0.83" H (105.0mm x 50.0mm x 21.0mm)