Cosel USA, Inc. LDA10F-24-SN
Part No.:
LDA10F-24-SN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
LDA10F-24-SN.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 12W
Shipping
LDA10F-24-SN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
LDA (10W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
500 mA
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
12W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.92" L x 2.24" W x 1.26" H (125.0mm x 57.0mm x 32.0mm)