Cosel USA, Inc. LDA10F-12
Part No.:
LDA10F-12
Datasheet:
LDA10F-12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 11W
Shipping
LDA10F-12 Specifications
Series:
LDA (10W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output 1:
900 mA
Power (Watts):
11W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
4.13" L x 1.97" W x 0.83" H (105.0mm x 50.0mm x 21.0mm)