Cosel USA, Inc. LDA100W-15-SN
Part No.:
LDA100W-15-SN
Datasheet:
LDA100W-15-SN.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 101W
Shipping
LDA100W-15-SN Specifications
Series:
LDA (100W)
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
6.7 A
Power (Watts):
101W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
9.92" L x 2.83" W x 1.77" H (252.0mm x 72.0mm x 45.0mm)