Cosel USA, Inc. LDA100W-15
Part No.:
LDA100W-15
Datasheet:
LDA100W-15.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 101W
Shipping
LDA100W-15 Specifications
Series:
LDA (100W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
6.7 A
Power (Watts):
101W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
8.74" L x 2.44" W x 1.38" H (222.0mm x 62.0mm x 35.0mm)