EPtronics, Inc. LD40W-48-C0830-RD
Part No.:
LD40W-48-C0830-RD
Datasheet:
LD40W-48-C0830-RD.pdf
Description:
24~48V@830mA, 0~10V Dim to 0%
Shipping
LD40W-48-C0830-RD Specifications
Product Status:
Active
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
24 ~ 48V
Current - Output (Max):
830mA
Power (Watts):
40 W
Voltage - Isolation:
2500 V
Dimming:
0-10V
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C
Efficiency:
85%
Size / Dimension:
3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.1mm x 32.0mm)