EPtronics, Inc. LD40W-45-C0900-RD
Part No.:
LD40W-45-C0900-RD
Datasheet:
LD40W-45-C0900-RD.pdf
Description:
23~45V@900mA, 0~10V Dim to 0%
Shipping
LD40W-45-C0900-RD Specifications
Product Status:
Active
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
23 ~ 45V
Current - Output (Max):
900mA
Power (Watts):
40 W
Voltage - Isolation:
2500 V
Dimming:
0-10V
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C
Efficiency:
85%
Size / Dimension:
3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.1mm x 32.0mm)