EPtronics, Inc. LD40W-30-C1300-RD
Part No.:
LD40W-30-C1300-RD
Datasheet:
LD40W-30-C1300-RD.pdf
Description:
LED DRIVER AC/DC CC 10-30V 1.3A
Shipping
LD40W-30-C1300-RD Specifications
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
10 ~ 30V
Current - Output (Max):
1.3A
Power (Watts):
40 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog, PWM
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C
Efficiency:
85%
Size / Dimension:
3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.1mm x 32.0mm)