EPtronics, Inc. LD20W-36-C0550
Part No.:
LD20W-36-C0550
Datasheet:
LD20W-36-C0550.pdf
Description:
LED DRIVER AC/DC CC 12-36V 550MA
Shipping
LD20W-36-C0550 Specifications
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
12 ~ 36V
Current - Output (Max):
550mA
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C
Efficiency:
82%
Size / Dimension:
3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 40.9mm x 24.9mm)