EPtronics, Inc. LD20W-22-C0700
Part No.:
LD20W-22-C0700
Datasheet:
LD20W-22-C0700.pdf
Description:
LED DRIVER AC/DC CC 7-22V 700MA
Shipping
LD20W-22-C0700 Specifications
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
7 ~ 22V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C
Efficiency:
81%
Size / Dimension:
3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 40.9mm x 24.9mm)