EPtronics, Inc. LD200W-57-C3500-RD
Part No.:
LD200W-57-C3500-RD
Datasheet:
LD200W-57-C3500-RD.pdf
Description:
LED DRIVER AC/DC CC 19-57V 3.5A
Shipping
LD200W-57-C3500-RD Specifications
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
19 ~ 57V
Current - Output (Max):
3.5A
Power (Watts):
200 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C
Efficiency:
90%
Size / Dimension:
8.92" L x 2.33" W x 1.47" H (226.6mm x 59.2mm x 37.3mm)