EPtronics, Inc. LD200W-47-C4200-PD
Part No.:
LD200W-47-C4200-PD
Datasheet:
LD200W-47-C4200-PD.pdf
Description:
LED DRIVER AC/DC CC 16-47V 4.2A
Shipping
LD200W-47-C4200-PD Specifications
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
16 ~ 47V
Current - Output (Max):
4.2A
Power (Watts):
200 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C
Efficiency:
89%
Size / Dimension:
8.92" L x 2.33" W x 1.47" H (226.6mm x 59.2mm x 37.3mm)