EPtronics, Inc. LD150W-48-C3150-RD
Part No.:
LD150W-48-C3150-RD
Datasheet:
LD150W-48-C3150-RD.pdf
Description:
LED DRIVER AC/DC CC 16-48V 3.15A
Shipping
LD150W-48-C3150-RD Specifications
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
16 ~ 48V
Current - Output (Max):
3.15A
Power (Watts):
150 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C
Efficiency:
89%
Size / Dimension:
7.20" L x 2.33" W x 1.47" H (182.9mm x 59.2mm x 37.3mm)