EPtronics, Inc. LD150W-428-C0350-RD
Part No.:
LD150W-428-C0350-RD
Datasheet:
LD150W-428-C0350-RD.pdf
Description:
LED DRIVER AC/DC 142-428V 350MA
Shipping
LD150W-428-C0350-RD Specifications
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
142 ~ 428V
Current - Output (Max):
350mA
Power (Watts):
150 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C
Efficiency:
92%
Size / Dimension:
7.20" L x 2.33" W x 1.47" H (182.9mm x 59.2mm x 37.3mm)