EPtronics, Inc. LD12W-36-C0350
Part No.:
LD12W-36-C0350
Datasheet:
LD12W-36-C0350.pdf
Description:
LED DRIVER AC/DC CC 18-36V 350MA
Shipping
LD12W-36-C0350 Specifications
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
18 ~ 36V
Current - Output (Max):
350mA
Power (Watts):
13 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 50°C
Efficiency:
80%
Size / Dimension:
3.35" L x 1.42" W x 0.91" H (85.1mm x 36.1mm x 23.1mm)