EPtronics, Inc. LD12W-16-C0800
Part No.:
LD12W-16-C0800
Datasheet:
LD12W-16-C0800.pdf
Description:
LED DRIVER AC/DC CC 8-16V 800MA
Shipping
LD12W-16-C0800 Specifications
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
8 ~ 16V
Current - Output (Max):
800mA
Power (Watts):
13 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 50°C
Efficiency:
78%
Size / Dimension:
3.35" L x 1.42" W x 0.91" H (85.1mm x 36.1mm x 23.1mm)