Mornsun America, LLC LD03-23B12WR2
Part No.:
LD03-23B12WR2
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
LD03-23B12WR2.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 3W
Shipping
LD03-23B12WR2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Series:
305RAC / LD-WR2
Packaging:
Tray
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
250 mA
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
3W
Applications:
Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.00" L x 1.00" W x 0.69" H (25.4mm x 25.4mm x 17.6mm)