XP Power LCW320PS15
Part No.:
LCW320PS15
Manufacturer:
XP Power
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
LCW320PS15.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 321W
Shipping
LCW320PS15 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
XP Power
Series:
LCW320 (320W)
Packaging:
Box
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
21.4 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
321W
Applications:
ITE (Commercial), Industrial
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.47" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)