Panduit Corp LCMB10-10-L
Part No.:
LCMB10-10-L
Datasheet:
LCMB10-10-L.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 10MM #M10
Shipping
LCMB10-10-L Specifications
Series:
LCMB
Product Status:
Obsolete
Stud/Tab Size:
M10 Stud
Thickness:
0.065" (1.65mm)
Width - Outer Edges:
0.571" (14.50mm)
Length - Overall:
1.724" (43.79mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
10mm²