Panduit Corp LCMAX50-10-L
Part No.:
LCMAX50-10-L
Datasheet:
LCMAX50-10-L.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 50MM #M10
Shipping
LCMAX50-10-L Specifications
Series:
LCMAX
Product Status:
Obsolete
Stud/Tab Size:
M10 Stud
Thickness:
0.112" (2.85mm)
Width - Outer Edges:
0.819" (20.80mm)
Length - Overall:
2.106" (53.50mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
50mm²