Panduit Corp LCMAX25-6-C
Part No.:
LCMAX25-6-C
Datasheet:
LCMAX25-6-C.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 25MM #M6
Shipping
LCMAX25-6-C Specifications
Series:
LCMAX
Product Status:
Obsolete
Stud/Tab Size:
M6 Stud
Thickness:
0.081" (2.05mm)
Width - Outer Edges:
0.610" (15.49mm)
Length - Overall:
1.654" (42.00mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
25mm²