Panduit Corp LCMAX10-10-C
Part No.:
LCMAX10-10-C
Datasheet:
LCMAX10-10-C.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 10MM #M10
Shipping
LCMAX10-10-C Specifications
Series:
LCMAX
Product Status:
Obsolete
Stud/Tab Size:
M10 Stud
Thickness:
0.043" (1.10mm)
Width - Outer Edges:
0.591" (15.00mm)
Length - Overall:
1.445" (36.70mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
10mm²