Panduit Corp LCMA70-6-L
Part No.:
LCMA70-6-L
Datasheet:
LCMA70-6-L.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 70MM #M6
Shipping
LCMA70-6-L Specifications
Series:
Pan-Lug™
Product Status:
Active
Stud/Tab Size:
M6 Stud
Thickness:
0.112" (2.85mm)
Width - Outer Edges:
0.819" (20.80mm)
Length - Overall:
2.106" (53.50mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
70mm²