Panduit Corp LCMA70-6F-L
Part No.:
LCMA70-6F-L
Datasheet:
LCMA70-6F-L.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 70MM #M6
Shipping
LCMA70-6F-L Specifications
Series:
Pan-Lug™
Product Status:
Obsolete
Stud/Tab Size:
M6 Stud
Thickness:
Width - Outer Edges:
0.819" (20.80mm)
Length - Overall:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Termination:
Crimp, Flag
Wire Gauge:
70mm²