Panduit Corp LCMA50-6H-L
Part No.:
LCMA50-6H-L
Datasheet:
LCMA50-6H-L.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 50MM #M6
Shipping
LCMA50-6H-L Specifications
Series:
Pan-Lug™
Product Status:
Obsolete
Stud/Tab Size:
M6 Stud
Thickness:
Width - Outer Edges:
0.709" (18.00mm)
Length - Overall:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), 45° Angle
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
50mm²