Panduit Corp LCMA50-12H-L
Part No.:
LCMA50-12H-L
Datasheet:
LCMA50-12H-L.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 50MM #M12
Shipping
LCMA50-12H-L Specifications
Series:
Pan-Lug™
Product Status:
Obsolete
Stud/Tab Size:
M12 Stud
Thickness:
Width - Outer Edges:
0.906" (23.01mm)
Length - Overall:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), 45° Angle
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
50mm²