Panduit Corp LCMA50-10-L
Part No.:
LCMA50-10-L
Datasheet:
LCMA50-10-L.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 50MM #M10
Shipping
LCMA50-10-L Specifications
Series:
Pan-Lug™
Product Status:
Active
Stud/Tab Size:
M10 Stud
Thickness:
0.098" (2.49mm)
Width - Outer Edges:
0.709" (18.00mm)
Length - Overall:
1.831" (46.50mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
50mm²