Panduit Corp LCMA400-12-5
Part No.:
LCMA400-12-5
Datasheet:
LCMA400-12-5.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 400MM #M12
Shipping
LCMA400-12-5 Specifications
Series:
Pan-Lug™
Product Status:
Active
Stud/Tab Size:
M12 Stud
Thickness:
0.295" (7.50mm)
Width - Outer Edges:
1.949" (49.50mm)
Length - Overall:
4.213" (107.00mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
400mm²