Panduit Corp LCMA35-8H-C
Part No.:
LCMA35-8H-C
Datasheet:
LCMA35-8H-C.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 35MM #M8
Shipping
LCMA35-8H-C Specifications
Series:
Pan-Lug™
Product Status:
Obsolete
Stud/Tab Size:
M8 Stud
Thickness:
Width - Outer Edges:
0.610" (15.49mm)
Length - Overall:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), 45° Angle
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
35mm²