Panduit Corp LCMA300-16-5
Part No.:
LCMA300-16-5
Datasheet:
LCMA300-16-5.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 300MM #M16
Shipping
LCMA300-16-5 Specifications
Series:
Pan-Lug™
Product Status:
Active
Stud/Tab Size:
M16 Stud
Thickness:
0.213" (5.40mm)
Width - Outer Edges:
1.673" (42.49mm)
Length - Overall:
3.720" (94.49mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
300mm²