Panduit Corp LCMA240-16F-X
Part No.:
LCMA240-16F-X
Datasheet:
LCMA240-16F-X.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 240MM #M16
Shipping
LCMA240-16F-X Specifications
Series:
Pan-Lug™
Product Status:
Active
Stud/Tab Size:
M16 Stud
Thickness:
0.209" (5.30mm)
Width - Outer Edges:
1.476" (37.49mm)
Length - Overall:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Termination:
Crimp, Flag
Wire Gauge:
240mm²