Panduit Corp LCMA150-8-X
Part No.:
LCMA150-8-X
Datasheet:
LCMA150-8-X.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 150MM #M8
Shipping
LCMA150-8-X Specifications
Series:
Pan-Lug™
Product Status:
Active
Stud/Tab Size:
M8 Stud
Thickness:
0.175" (4.45mm)
Width - Outer Edges:
1.201" (30.51mm)
Length - Overall:
2.776" (70.50mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
150mm²