Panduit Corp LCMA150-12F-X
Part No.:
LCMA150-12F-X
Datasheet:
LCMA150-12F-X.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 150MM #M12
Shipping
LCMA150-12F-X Specifications
Product Status:
Obsolete
Stud/Tab Size:
M12 Stud
Thickness:
Width - Outer Edges:
1.201" (30.51mm)
Length - Overall:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Termination:
Crimp, Flag
Wire Gauge:
150mm²