Panduit Corp LCMA120-8-L
Part No.:
LCMA120-8-L
Datasheet:
LCMA120-8-L.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 120MM #M8
Shipping
LCMA120-8-L Specifications
Product Status:
Active
Stud/Tab Size:
M8 Stud
Thickness:
0.138" (3.51mm)
Width - Outer Edges:
1.083" (27.51mm)
Length - Overall:
2.559" (65.00mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
120mm²