Panduit Corp LCMA10-6-C
Part No.:
LCMA10-6-C
Datasheet:
LCMA10-6-C.pdf
Description:
CONN TERM RECT RING 10MM #M6
Shipping
LCMA10-6-C Specifications
Product Status:
Active
Stud/Tab Size:
M6 Stud
Thickness:
0.047" (1.19mm)
Width - Outer Edges:
0.434" (11.02mm)
Length - Overall:
1.213" (30.80mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Termination:
Crimp
Wire Gauge:
10mm²